Úvodní strana
Turistika
Encyklopedie
Ubytování a rekreace
Přehled akcí
Obchod / e-shop
Služby
Odkazy
Vyhledat
O stránkách


NEZISKOVÉ ORGANIZACE

INICIATIVA PRO DĚČÍNSKÝ ZÁMEK (IDZ)

občanské sdružení, založeno roku 2000

Cíle sdružení:
  • Zaktivizovat snahy o obnovu, prezentaci a využívání areálu děčínského zámku. Dlouhodobým záměrem sdružení je napomoci budování nových tradic děčínského zámku jako kulturního a společenského centra regionu a významného střediska cestovního ruchu.

  • Oživit zámecký areál nejrůznějším spektrem aktivit. Sdružení zároveň pořádá nejrůznější společenské a kulturní akce: koncerty, literární čtení, historické přednášky, ochutnávky vín apod. IDZ je například oficiálním lokálním garantem pro konání Dnů evropského dědictví, podílí se na organizaci úspěšného literárního festivalu Zarafest. Kromě toho se účastníme i akcí pořádaných dalšími subjekty.

  • Zdůrazňování významu zámku a nezbytnosti jeho rekonstrukce přímo mezi obyvateli města. Právě jím by měl zámek přinést do budoucna nejvíce užitku. Ať již přímo jako místo kultury a odpočinku nebo nepřímo jako centrum cestovního ruchu.

  • Vydavatelská činnost na podporu turistického ruchu.

  • Kromě děčínského zámku se sdružení věnuje objektu Thunovské hrobní kaple sv. Jana Nepomuckého. Od roku 2001 je správcem této opomíjené památky. V kapli je instalována expozice o její historii. Od roku 2005 působí sdružení také na jílovském zámku a v kostele Povýšení sv. Kříže.

Kontakt
e-mail: info@zamekdecin.cz
internetové stránky sdružení: www.zamekdecin.czEncyklopedie > Společnost >Neziskové organizace > Iniciativa pro děčínský zámek
Úvod   Copyright

Tato stránka byla naposledy aktualizována 31. 6. 2008


 České středohoří
Kouzla krajiny 
ceskestredohori.cz
Klikněte prosím