Panorama Českého středohoří
ceskestredohori.cz
turistický
informační portál
Úvodní strana
Turistika
Encyklopedie
Ubytování a rekreace
Přehled akcí
Obchod / e-shop
Služby
Odkazy
O stránkách

NEZISKOVÉ ORGANIZACE
Kaplička v Bílce

Občanské sdružení přátel Českého středohoří v Bílce pod Milešovkou

Je pokračovatelem Občanského sdružení pro znovupostavení kapličky a obnovy návsi v Bílce

Sdružení se zaloužilo o obnovu kaple svatého Václava a zvelebení návsi v Bílce pod Milešovkou. Za tento projekt obdrželo čestné uznání v soutěži Stavba desetiletí v Ústeckém kraji "za snahu o duchovní rehabilitaci krajiny". Od roku 2000 se zde navíc podařilo uvést v život tradiční svatováclavské slavnosti. Dalším významným počinem byla realizace projektu "Cesta přátelství", nad kterou převzal záštitu tehdejší prezident České republiky Václav Havel. I tento projekt byl oceněn řadou uznání. Jeho smyslem bylo napomoci k překonání narušených vztahů mezi Čechy a Němci. Jedná se o celkem 14 velkých, netradičně pojatých kamenných skulptur, vytvořených sedmi českými a sedmi německými sochaři. Tato díla jsou rozmístěna podél dvou cest vedoucích z Černčic a z Bořislavi. Obě cesty se v Bílce u kapličky symbolicky spojují a pokračují společně k úpatí Milešovky.

Občanské sdružení spolupracuje i s řadou dalších organizací a k jeho dlouhodobým cílům patří informovat veřejnost o chráněné oblasti Českého středohoří a přispívat k environmentální výchově.

Kontakt:
Občanské sdružení přátel Českého středohoří v Bílce pod Milešovkou
Sukova 11
41501 Teplice
e-mail: nc-nosekiv@netcologne.deEncyklopedie > Společnost >Neziskové organizace > Občanské sdružení přátel Českého středohoří v Bílce pod Milešovkou


Úvod
Napište nám
Copyright