Úvodní strana
Turistika
Encyklopedie
Ubytování a rekreace
Přehled akcí
Obchod / e-shop
Služby
Odkazy
Vyhledat
O stránkách

PROJEKTY

Pohádky Českého středohoří

Jak líná strašidla na Sukoslavi musela strašit

Mladá autorská dvojice Dan Černý - Daniel Binko dokončila v závěru roku 2009 práci na svém dalším společném počinu, kterým je v tomto případě kniha pohádek z Českého středohoří. V oblasti umělecké tvorby se nestalo České středohoří jejich námětem poprvé, oba jsou totiž hlavními aktéry úspěšného amatérského filmového snímku Záhady Milešovského středohoří.

Možná by se mohl někdo domnívat, že připravovaná pohádková kniha bude reminiscencí na známé pověsti a příběhy z Českého středohoří, ale tak tomu rozhodně není. V knize nalezne čtenář 13 zcela originálních pohádkových příběhů, například o bolavém zubu čaroděje z Hrádku, nebo jak se líným strašidlům ze Sukoslavi nechtělo strašit (viz obrázek). Všechny příběhy jsou rovněž doprovázeny povedenými ilustracemi, které v sobě nezapřou komiksový rukopis Dana Černého. Přesvědčit se o tom můžete i na těchto stránkách, dvě kapitoly z knihy jsou zde k nahlédnutí: Obr a světoběžník a O velké vodnické sázce.

Tento projekt se již podařilo úspěšně dokončit. Díky výzvě na těchto stránkách se autorovi ozval vydavatel a krásná kniha spatřila světlo světa v červnu roku 2010. Bližší informace o této knize a případně i o jejím zakoupení naleznete zde.Encyklopedie > Projekty > Pohádky Českého středohoří
Úvod   Napište nám   Copyright

Tato stránka byla naposledy aktualizována 19. 9. 2010


 České středohoří
Kouzla krajiny 
ceskestredohori.cz