ceskestredohori.cz
turistický
informační portál

Úvodní strana
Turistika
Encyklopedie
Ubytování a rekreace
Přehled akcí
Obchod / e-shop
Služby
Odkazy
O stránkách
Vyhledat
 

JMÉNO

Galerie Porta Bohemica


fotogalerie

DALŠÍ JMÉNA  
TYP galerie
OBLAST Milešovské středohoří
REGION Lovosice
GPS Loc: 50°30'54.247"N, 14°2'59.644"E
POLOHA Zobrazit na mapě
POPIS
Provoz galerie Porta bohemica byl v roce 2010 ukončen poté, co galerie neobdržela dotaci na další provoz. V současnosti neexistuje žádný projekt na její obnovu. Níže uvedený text je pouze archivním dokladem její bývalé existence.

Malá nezisková galerie "Porta Bohemica" v Lovosicích je zcela zasvěcena krajině Českého středohoří a je příjemnou oázou umění v jinak průmyslových Lovosicích.

Galerie, založená z podnětu fotografa a velkého středohořského patriota pana Rodericka Slavíka, byla slavnostně otevřena 28. září 2007. Provozovatelem je Český svaz ochránců přírody v Lovosicích. Jsou zde zastoupeny obrazy a fotografie řady více, či méně známých umělců. Nalezneme zde obrazy Františka Hory, Václava Aloise Šrůtka, Jany Haasové, Milana Hladíka, Antonína baráka a pana Houžvičky z Třebenic. Jsou zde vytsaveny také fotografie Rodericka Slavíka, Petra Urbana a Jiřiny Mrázkové. V galerii se konají vernisáže nových výstav a literární autorská čtení.

PŘÍSTUP
Galerie se nachází přímo v centru Lovosic, v podnoži panelového domu na Třídě osvoboditelů, č.p., 936/b, v těsném sousedství budovy Městského úřadu.

VLAK Lovosice (1 km), Lovosice město (0,9 km)
AUTOBUS Lovosice OÚNZ (100 m)
PARKOVÁNÍ Menší parkovací plochy v centru města
ČLÁNKY A PŘÍSPĚVKY

V případě, že máte zájem přispět odborným článkem, věcným komentářem či zajímavým názorem k tomuto místu, napište nám e-mail na info@ceskestredohori.cz

ODKAZY vložit odkaz
AUTOR Jana Haasová - Jiří Šedivý, říjen 2007, aktualizováno v září 2010


Turistika > Paměť krajiny > Galerie Porta Bohemica v Lovosicích

Úvod
Napište nám 
Copyright
Dolní banner