Úvodní strana
Turistika
Encyklopedie
Ubytování a rekreace
Přehled akcí
Obchod / e-shop
Služby
Odkazy
Vyhledat
O stránkách

PROJEKTY

Ostrou chůzí na Ostrý

z natáčení Dokumentární filmový cyklus o třech o zříceninách z Českého středohoří, které se pyšní jménem Ostrý. V prvním díle zavítá divák do údolí řeky Ploučnice k pozůstatkům hradu Ostrý, ve druhém pak na zříceninu hradu Ostrý, která se tyčí na osamoceném vrcholu vysoko nad Milešovem. Tématem třetího dílu je pak zchátralé, byť stále impozantní barokní poutní místo Ostré nedaleko Úštěka. Po středověkých hradech provedou diváky zkušení trampové, kteří takováto místa s oblibou navštěvují, k oběma místům se v dokumentu vyjádří i skuteční odborníci z oboru archeologie a historie. Na barokní Kalvárii, která byla v minulosti i poustevnou, se pro změnu vypravíme v doprovodu toulavého mnicha.

Ačkoliv je téma všech tří dílů velmi podobné, každý z nich se vykazuje osobitým stylem a atmosférou. Díky nadlehčenému tónu a zejména animovaným pověstem, které všemi díly prostupují, působí celá trilogie velmi svěžím a poutavým dojmem. Také proto je lákavou pozvánkou na méně známá, přesto krásná a tajuplná místa Českého středohoří.

Tvůrčí část projektu zaštiťuje úspěšný režisér a animátor Dan Černý, jehož film "Zuby" neušel ani televizním divákům (ČT a Barandov). Po odborné stránce se na projektu podílí Mgr. Jiří Šedivý. V současné době jsou již dokončeny první dva díly, které byly několikrát s úspěchem promítány; každý z nich získal i ocenění na festivalech amatérského filmu. Jako bonus bude součástí připravovaného DVD záznam divadelní hry "O Pašku a Polovi - loupežnících z Ostrého" v podání ochotnického souboru Vchynické škatule.

V současnosti zbývá dokončit třetí díl a získat potřebné prostředky na výrobu a vydání DVD. V tomto směru uvítáme jakékoliv tipy a doporučení, za něž vám předem děkujeme.

Autoři projektu

Dan Černý a Jiří Šedivý

info@ceskestredohori.cz, tel. 774 923 549.Encyklopedie > Projekty > Ostrou chůzí na Ostrý
Úvod   Napište nám   Copyright

Tato stránka byla naposledy aktualizována 23. 4. 2011


 České středohoří
Kouzla krajiny 
ceskestredohori.cz