Úvodní strana
Turistika
Encyklopedie
Ubytování a rekreace
Přehled akcí
Obchod / e-shop
Služby
Odkazy
Vyhledat
O stránkách

NEZISKOVÉ ORGANIZACE

Občanské sdružení pro záchranu kostela a fary v Trmicích – „Fiat voluntas tua“

občanské sdružení, založeno roku 2011

Jak z názvu vyplývá, je hlavním smyslem sdružení záchrana kostela a fary v Trmicích pro místní věřící. Sdružení se tak snaží napravit nejhorší škody vzniklé neuváženým krokem vedení Římskokatolické farnosti Trmice v nedávné minulosti. Ta se totiž rozhodla vstoupit na pole podnikatelských aktivit za účelem získávat prostředky např. na údržbu a opravu šesti kostelů ve farním obvodu. Celý podnikatelský projekt skončil bohužel vysokými dluhy ve výši kolem 35 milionů korun. V roce 2010 byl soudem vyhlášen úpadek a následně se začal připravovat rozprodej veškerého majetku.

Trmičtí věřící, kteří nemohli podnikatelský záměr Římskokatolické farnosti vůbec ovlivnit, se však nechtějí smířit s představou, že by kostel Narození Panny Marie a faru s kaplí sv. Jana Boska získali v dražbě neznámí lidé či firmy se zcela neznámými úmysly. Proto založili občanské sdružení, s nímž chtějí tento stav zvrátit.

Za tím účelem se rozhodli:

 • využít všech legálních možností, jako např. jednat s úřady statní správy a místní samosprávy, oslovovat podnikatele, církevní instituce, místní rodáky, a to doma i za hranicemi České republiky, s cílem získat podporu pro svůj záměr.
 • sbírat finanční prostředky na koupi uvedených objektů, případně pořádat akce, jejichž výtěžek bude věnován tomuto účelu.

  Bližší informace o aktivitách sdružení naleznete na jeho internetových stránkách: www.kosteltrmice.cz
  Kontakt:
   Občanské sdružení pro záchranu kostela a fary v Trmicích – „Fiat voluntas tua“
   Žižkova 251/238
   400 04 Trmice

  e-mail: OS@kosteltrmice.cz • Encyklopedie > Společnost >Neziskové organizace > Občanské sdružení pro záchranu kostela a fary v Trmicích – „Fiat voluntas tua“
  Úvod   Copyright

  Tato stránka byla naposledy aktualizována 3. 4. 2011


   České středohoří
  Kouzla krajiny 
  ceskestredohori.cz