ceskestredohori.cz
turistický
informační portál

Úvodní strana
Turistika
Encyklopedie
Ubytování a rekreace
Přehled akcí
Obchod / e-shop
Služby
Odkazy
O stránkách
Vyhledat
 

JMÉNO

Bunkr č. 187 (úsek Trmice)


fotogalerie

DALŠÍ JMÉNA  
TYP bunkr
OBLAST Verneřické středohoří
REGION Ústí nad Labem
POPIS
Objekt typu 36/B - dvojstřílnový se standardní odolností stěn. Vyznačuje se ojedinělým stavebním prvkem. Prudké stoupání svahu v zápolí objektu, které pro objekt znamenalo nebezpečí jeho zasypání shahovou hmotou, stavitelé vyřešili stabilizací svahu opěrnou zdí za objektem. Překlenutím prostoru mezi opěrnou zdí a zadní (vchodovou) stěnou objektu železobetonovou deskou vznikla krytá přístupová chodba se dvěma bočními vchody. Na rozdíl od sousedních bunkrů se nedochovala se výdřeva střílen. V tomto případě byla zřejmě více vystavena vnějším vlivům, jinak objekt patří k nejzachovalejším v celém úseku.PŘÍSTUP
Objekt se nachází ve strmé, křovím zarůstající zarostlé stráni nad dálničním přivaděčem vedoucím podél řeky Bílinou. Přístupný je ze silnice vedoucí z uvedeného přivaděče k výletní restauraci Větruše. Orientace v terénu je zde velmi obtížná, nalezení bunkru bez GPS navigace je proto velmi obtížné. Přístup k bunkru je popsán také v rámci Virtuální naučné stezky "Bunkry v okolí Větruše" (viz orientační body A, B).
POLOHA
VLAKÚstí n.L. západ (700 m), Ústí n.L. hl.n. (1,6 km)
AUTOBUSautobusové nádraží (0,9 km)
MHD: zastávka Japex (450 m, zastávka pouze na znamení): linka č. 19 (odjezd z Mírového náměstí v Ústí n.L.) a linka č. 26 (od autobusového nádraží v Ústí n. L.).
PARKOVÁNÍ Parkoviště u výletní restaurace Větruše (0,7 km). Příležitostná místa k zaparkování mezi dálničním přivaděčem a Větruší.
ČLÁNKY A PŘÍSPĚVKY Virtuální naučná stezka "Bunkry v okolí Větruše"
Exkurze po linii lehkého opevnění v okolí Větruše

Máte-li zájem přispět odborným článkem, věcným komentářem či zajímavým názorem k tomuto místu, pošlete nám e-mail na info@ceskestredohori.cz
ODKAZY www.ropiky.net

vložit odkaz
AUTOR Josef Drobný - Jiří Šedivý, říjen 2009


Turistika > Technické památky > Bunkr č. 187 (úsek Trmice)

Úvod
Napište nám 
Copyright
Dolní banner