Panorama Českého středohoří
ceskestredohori.cz
turistický
informační portál
Úvodní strana
Turistika
Encyklopedie
Ubytování a rekreace
Přehled akcí
Obchod / e-shop
Služby
Odkazy
O stránkách
Vyhledat
 
Menu - reklama
JMÉNO

Rýdečský vrch

Fotogalerie

FOTOGALERIE


DALŠÍ JMÉNA Ridetzki Berg
Ritschenberg

TYP hora

OBLAST Verneřické středohoří

REGION Litoměřice

GPS
POLOHA
Zobrazit na mapě:
50°36'5.773"N, 14°9'17.960"E
POPIS
Zalesněný trachytový vrch (551 m) nad obcí Rýdeč, přiléhající na severovýchodní straně k masivu Dlouhého vrchu. Hospodářsky využívaný na těžbu dřeva. Na některých mapách je chybně uváděn jako Babinský vrch. Stromové patro tvoří smíšený jehličnatý a listnatý les, rostlinný porost převážně běžná hajní květena, mařinka vonná, bažanka vytrvalá, šťavel evropský aj., na pasekách velmi hojný vlčí bob mnoholistý. Pod vrcholem se nachází velký krmelec. Z hlavní šotolinové cesty, pozvolna stoupající na vršek a z dalších rozvětvených lesních cest, vinoucích se kolem úbočí, se otevírají částečné výhledy na Hořidla, Skalky a Holý vrch u Křešic, na Liščín a část Dlouhého vrchu, na Trojhoru, Myštický vrch a Staňkovice, ze samotného vrcholu přes zarůstající průseky na Sedlo, Mlýnský vrch, Kuklu a okolní krajinu.

PŘÍSTUP
Vydáme-li se po cyklostezce od Tašova Ovčárny směrem na Staňkovice, narazíme po necelém 1 km na křižovatku lesáckých silnic, doleva odbočuje široká lesní cesta na Rýd. vrch, doprava užší cesta směrem ke Špičáku, jehož vršek je přes stromy viditelný. Při úpatí R.v. upoutají dvě nápadné, 2 - 3 m vysoké skalky. U velkého krmelce je zapotřebí opustit lesní cestu, zamířit opět doleva a podle oplocené lesní školky vystoupat až na vrcholek.
VLAK Ploskovice (8,5 km), Trnovany (8,5 km), Sebuzín (9,5 km)
AUTOBUS Tašov Ovčárna (1 km)
PARKOVÁNÍ Křižovatka Tašov Ovčárna (1 km), Staňkovice, náves (1,2 km)
ČLÁNKY A PŘÍSPĚVKY Babinský, nebo Rýdečský?

Pokud máte zájem přispět odborným či zajímavým článkem k tomuto místu, napište nám e-mail či zprávu přes formulář. V případě věcného komentáře či názoru k tomuto místu použijte prosím diskuzního fóra (viz níže).
ODKAZY
Pokud znáte zajímavý odkaz k tomuto místu, zašlete nám e-mail či zprávu přes formulář.
AUTOR Zdena Vojtíšková, květen 2013
DISKUZE Diskuzi k tomuto místu zobrazíte zde

Turistika > Hory a skály > Rýdečský vrch

Úvod
Napište nám
Copyright
Dolní banner